piątek, 18 maja 2012

HAZARD


Czym jest uzależnienie od hazardu?

 Uzależnienie od hazardu jest chorobą w swej istocie postępującą i chroniczną, która nigdy nie może być uleczoną, ale może być zatrzymaną. Przed dołączeniem do Anonimowych Hazardzistów wielu uzależnionych od grania myślało o sobie, że są słabymi moralnie lub po prostu, że są bezwartościowi. Koncepcją Wspólnoty AH jest twierdzenie, że uzależnieni od hazardu to ludzie bardzo chorzy, którzy mogą zatrzymać rozwój swojej choroby. Jest to możliwe, jeśli tylko dołożą wielu starań i będą stosowali się do programu 12 kroków który odniósł tak wielki sukces w odniesieniu do tysięcy innych ludzi którzy mieli ten sam co oni problem z graniem i hazardem. 

Jaka jest pierwsza rzecz, którą powinien zrobić uzależniony od hazardu?

 Hazardzista musi chcieć zaakceptować fakt, że jest w szponach postępującej choroby i musi pragnąć zdrowieć. Nasze doświadczenie mówi, że program AH zawsze zadziałał w stosunku do osoby, która pragnęła zaprzestać hazardu. Nie będzie nigdy pracować na rzecz osoby, która nie stanie twarzą w twarz z faktami odnoszącymi się do tej choroby. 


Jak możesz stwierdzić, że jesteś uzależniony od grania i hazardu?

 Tylko Wy możecie to stwierdzić. Większość osób zwraca się do Wspólnoty AH kiedy stwierdziło, że hazard już bardzo zniszczył ich życie. Stąd w ramach AH hazardzista opisywany jest jako osoba, której granie spowodowało narastające i stałe problemy w odniesieniu, do jakiejkolwiek dziedziny czy sfery życia. Wielu członków Wspólnoty AH przeszło przez przerażające doświadczenia zanim byli w stanie przyjąć pomoc. Inne osoby przeszły przez powolne łagodne pogorszenie się stanu zdrowia lub powolny upadek, po którym przyznały się do porażki.

Jak przestać grać dzięki programowi AH?

 Dokonać tego można poprzez zmianę swych cech w ramach samego siebie i uwierzyć w podstawowe koncepcje programu 12 kroków AH. Nie ma skrótów, aby uzyskać tę wiarę i dokonać zmiany. Aby zatrzymać chorobę i zdrowieć z jednego z najbardziej pokrętnych, podstępnych i przewrotnych nałogów należy dokonać starań i wysiłku by zdobyć się na UCZCIWOŚĆ, OTWARTOŚĆ i CHĘĆ do dalszego zdrowienia. Czy świadomość dlaczego graliśmy jest ważna? Jest, ale jeśli chodzi o zaprzestanie grania wielu członów Wspólnoty przestało grać bez korzyści płynących ze świadomości, dlaczego uprawiało hazard.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz